Nebojte se stravování na ostrově Koh Hai

February 14, 2018

V iternetových diskusích se čas od času objeví tvrzení, že Koh Hai je hrozně drahé místo. Že prý se tu nedá dobře najíst za rozumnou cenu. Že hotely mají předražené jídlo a moc dalších alternativ tu není. Pisatelé ovšem nikdy nenapíší, s čím vlastně stravování na ostrově Koh Hai porovnávají. Nenapíší příklad nějakých cena, aby si každý mohl udělat svou vlastní představu.

 

Jistě, na ostrově zatím nenajdete žádné místo, podobné Food Corner ze Samui, kde můžete dostat dobrou polévku za 50 THB a rýži se zeleninou  za 40 THB. Zatím naštěstí není na ostrově tolik turistů, aby se někomu vyplatilo něco takového otevřít. Ale bez problémů se najíte za 120-150 THB.

 

Všechny hotelové restaurace jsou otevřené návštěvníkům z venčí. Můžete tedy vyzkoušet nejen restauraci ve svém hotelu, ale klidně být každý večer někde jinde. Minimálně na 4 místech se najíte dobře a za slušnou cenu.

 

Hotelová restaurace ve Fantasy Resort Koh Hai má každý večer dvě sekce - plážovou a restaurační. Plážová má omezený počet stolů, takže je dobré si udělat rezervaci, zvlášť ve dnech, kdy je nabízena zvýhodněná bufetová večeře. Asijská hlavní jídla se pohybují okolo 120 - 180 THB, ryby podle váhy kolem 300 THB a evropská jídla kolem 250-300 THB. Výběr jídel je velmi široký a kuchyně vaří slušně. Porce jsou dostatečně veliké. Víno se pohybuje za lahev kolem 900-1200 THB a pivo za 90-120 THB (podle velikosti a značky), velká voda (1,5 litru) 50 THB.

 

 

Sea Food bufet za zvýhodněnou cenu. V úterý a ve čtvrtek máte možnost užít si bufet za zvýhodněnou cenu 390 THB. Je to velmi dobrá příležitost ochutnat některá tradiční asijská jídla. Pro ty, kdo nemají rádi sea food je k dispozici vždy i jídlo z vepřového nebo kuřecího masa. Ale absolutně nejoblíbenější je tzv. "Mongolský koutek", kde máte soubor mnoha čerstvých ingrediencí a sami si do mističky vyberete, co vám má kuchař připravit. Pokud tenhle typ kuchyně máte rádi, jdětě na večeři raději hned na 18:30, kdy se ještě nebude u kuchaře tvořit fronta a v klidu si vyberete, na co máte chutˇ.

 

Koh Ngai Camping Restaurant se objevuje nejčastěji v doporučeních cestovatelů. Restaurace je hned v sousedství hotelu Fantasy Resort. Je to typická plážová restaurace, vybavená jednoduchými stoly a židlemi na písku. Večer na pláž připravují ještě sedací vaky. Asijská jídla jsou tu za velmi podobné ceny jako v hotelu. Chodí se sem především na čerstvé ryby. Ty přivezou rybáří v podvečer a restaurace je vystaví na ledu, takže si můžete vybírat podle vlastního uvážení. Ryby jsou o něco levnější, než v hotelu, ale samozřejmě v den, kdy je v hotelu bufet za zvýhodněnou cenu, tak ani ceny v Koh Ngai Camping nejsou konkurenční. Jídlo je tu ale velmi slušné, typická plážová atmosféra a pivo o 10-15% levnější, než v hotelu. Oblíbená je tahle plážová hospoda i v poledne.

 

Thanya Resort je sousední resort. Z opačné strany, než Koh Ngai Camping. Jeho restaurace patří k nejelegantnějším na ostrově a řada hostů Fantasy Resortu sem ráda chodí na tzv. "lepší večeři". Je to opravdu velmi příjemné místo, stylově zařízené a s velmi slušně vyškoleným personálem. Kuchyně je velmi dobrá, jídlo má i dobrou prezentaci. Klasická asijská jídla se pohybují v cenách od 150 do 22O THB. Pivo je za podobné ceny jako ve Fantasy. Ale například oblíbený čerstvý kokos tu stojí jen 50 THB, kdežto ve Fantasy 90 THB. Určitě se vyplatí se zorientovat v obou meníčkách a jít na večeři nebo oběd tam, na co máte právě chuť. Restaurace je dostatečně veliká a není potřeba dělat rezervace.

 

Koh Ngai Thapwarin Resort je další dobrou alternativou na večeři. Ceny jsou dražší, než v Thanya nebo ve Fantasy, ale kvalita je dobrá. Porce jsou menší. Raději tam zajděte v pozdním odpoledni (restaurace otevírá v 18:00), abyste si užili příjemnou atmosféru končícího dne a výhledu na moře. Cesta po pláži zpět do hotelu Fantasy není nijak osvětlená, takže si vezměte baterku nebo čelovku. Na ostrově se snadno naučíte všude chodit pěšky a ve tmě vyste mohli šlápnout na nějaký úlomek korálu nebo mušle. Pokud sem zajdete s dětmi, budete mile překvapeni dětským meníčkem, které ve všech ostatních místech chybí.

 

Please reload

Featured Posts

Ostrov Koh Hai. Thajsko jako za starých dobrých časů

April 3, 2018

1/1
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Social Icon

© 2016, text by Jan Papež, Marco Polo Int.  

  • Wix Facebook page