Ostrov Koh Hai. Thajsko jako za starých dobrých časů

April 3, 2018

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

 

Na jih od Koh Lanty

Jen 13 km na jih od už známé Koh Lanty najdete malý (5 km2) ostrov, který se oficiálně jmenuje Koh Ngai, ale často se o něm mluví jako Koh Hai. Žádná auta, žádné silnice. Ideální pro ty, co mají dost civilizace a chtějí načerpat energii z pláže, moře a tropů.

 

Pláže

Pláže na ostrově nemají jména, tak jsem si je pojmenoval podle světových stran. Nejdelší „Východn퐓 je dlouhá přes dva kilometry. Bílý písek, protkaný sem tam skalisky. Hlubší voda je na jižní části pláže, kde se dá dobře plavat. Většina hotelů a hotýlků je postavených právě u „Východní“ pláže. Šnorchlovat můžete přímo u pobřeží, nebo se vydat k útesu, který není nijak daleko. V hlavní sezóně je perfektní viditelnost.

 

 

„Jihovýchodní“ pláž je s „Východní“ spojena jen lesní cestou. Je izolovaná skalisky na obou koncích, a tak máte pocit, že se jedná o soukromou pláž resortu, který se nad ní vypíná na kopci. Pláže jsou ale v Thajsku veřejné, a tak vám nikdo nemůže nijak vyčítat, že se tu na pár hodin usadíte. Je tu ale hodně kamenů a korálů. „Jihovýchodní“ je spíš fajn pro šnorchlování než koupání. Při odlivu se objeví kamenné dno laguny a nevypadá to úplně dobře.

 

Noční život  nečekejte

Bary, diskotéky, holky u tyče. To rozhodně na Koh Hai nečekejte. Tady dávají lišky dobrou noc. Pár klasických thajských hospod, kam se chodí na pivo a lacinější jídlo. jinak se vše odehrává v rámci hotelů a hotýlků. Vrcholem zábavy je někdy živá hudba, ale i to je třeba brát s velkou rezervou.

 

 

Stravování

Lacino jako ve velkých a turisty nacpaných letoviscích na ostrově není. Všechno se sem musí dovézt lodí a je tu malá konkurence. Na Koh Hai je trochu dražší jídlo než na Koh Mooku. Za slušné ceny se najíte v Koh Ngai Seafood, kde vám stará thajka s úsměvem připraví rybu nebo dary moře. Semtam nabídnou speciální ceny za jídlo i hotelové resturace, zvláště v mimosezóně, kdy nemají úplně obsazeno. I v hotelové restauraci Fantasy Koh Hai se najíte za 150 THB za hlavní jídlo. Několikrát týdně nabízí hotel i speciální bufet za 400 THB, který se rozhodně vyplatí větším jedlíkům.

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Ostrov Koh Hai. Thajsko jako za starých dobrých časů

April 3, 2018

1/1
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Social Icon

© 2016, text by Jan Papež, Marco Polo Int.  

  • Wix Facebook page